Stuburas (programavimas)


Lietuviškoji Vikipedija - laisvoji enciklopedijaDownload this dictionary
Stuburas (programavimas)
Stuburas – metodas, kurio kodas tera kitokio, skirtingo kodo pakaitalas. Stuburai dažniausiai naudojami tokiais atvejais:
  1. Tikrasis nuotolinio objekto metodo kodas yra kitame kompiuteryje ir pasiekiamas tik per tinkla. Vietoje esancio stuburo kodas atsakingas už nuotolinio metodo iššaukima, argumentu perdavima ir rezultatu priemima. Tokie automatiškai generuojami stuburai labai paplite, taciau pastaruoju metu juos ima keisti lankstesni proxy objektai.
  2. Tikrajam metodo kodui reikalinga tik per tinkla pasiekiama informacija, taciau kuriamos sistemos testavimui visiškai pakanka supaprastinto šio objekto pakaitalo, apsieinancio su vietoje esanciais duomenimis. Tokio pakaitalo elgesys nepriklauso nuo tinklo busenos ir prieinamumo, testas trunka daug trumpiau. Panašus metodas testuose naudojamas ir jei tikrasis algoritmas pernelyg letas. Žinoma, taip negalima patikrinti laikinai nenaudojamo tikrojo algoritmo, taciau galima tikrinti kitas su juo saveikaujancias programos dalis.
  3. Tikrasis stuburo algoritmas yra pernelyg sudetingas, todel konkreciai užduociai spresti naudojamas labai supaprastintas jo variantas. Pavyzdžiui, užuot traukus kvadratine šakni, naudojama iš anksto apskaiciuota pirmuju šimto sveikuju skaiciu apytikriu šaknies reikšmiu lentele. Tokiam stuburui butinas aiškus komentaras, nurodantis jo galimybiu ribas.
  4. Metodas kol kas dar neparašytas, taciau vietoje jo yra jokiu veiksmu neatliekantis tušcias metodas su tuo pat vardu, parametrais bei gražinama reikšme. Tokiu stuburu kartais prireikia tam, kad kiti komandos nariai galetu testi nuo metodo buvimo priklausancia savo darbo dali; visuomet stengiamasi ju tureti kuo mažiau. Šio tipo stuburas niekuomet neturi buti kvieciamas, jo kodas paprastai iškart meta klaidos išimti.

 Noredami gauti daugiau informacijos, žiurekite Wikipedia.org ...


© Šiame straipsnyje yra naudojama medžiaga iš Vikipedijas® GNU Laisvosios dokumentacijos licencija ir pagal Creative Commons Attribution Share-Alike licencija.