paradoxes


Wikipedia na Bosanskom – Slobodna enciklopedijaDownload this dictionary
Paradoks
Paradoks se pojavljuje kada skup ocigledno nepobitnih premisa daje neprihvatljive ili protivrjecne konkluzije. Rjesavanje paradoksa je dovelo do poboljsanja nekih nauka kao sto su filozofija i matematika (na primjer Rusellov paradoks o teoriji skupova doveo je do poboljsanja teorije skupova u matematici).

Za vise informacija, pogledajte Wikipedia.org...


© Ovaj clanak koristi material sa Wikipedije® i licenciran je po GNU licenca za slobodnu dokumentaciju i po Creative Commons Autorstvo – ShareAlike licenci.
Lietuviškoji Vikipedija - laisvoji enciklopedijaDownload this dictionary
Paradoksas
Paradoksas – teiginys ar teiginiu grupe, kuriuos neaišku kaip suvesti ar suderinti. Iš pirmo žvilgsnio jie gali atrodyti suprantami ir teisingi, taciau jie priveda prie prieštaravimu ar nesuderinamumu. Paprastai tai paaiškinama tuo, kad: arba šie teiginiai klausime nereiškia tiesioginio prieštaravimo, arba keista ju logine išvada iš tikruju nera prieštara, arba tiesiog pacios prielaidos nera teisingos (ar negali buti visos teisingos tuo paciu metu). Šiu dviprasmybiu ir neapibendrintu teiginiu išaiškinimas, kuriais buvo grindžiami visi paradoksai, dažnai turejo didele itaka nemenkiems atradimams psichologijojefilosofijojematematikoje ir kitose mokslo srityse.

 Noredami gauti daugiau informacijos, žiurekite Wikipedia.org ...


© Šiame straipsnyje yra naudojama medžiaga iš Vikipedijas® GNU Laisvosios dokumentacijos licencija ir pagal Creative Commons Attribution Share-Alike licencija.