sciences


Wikipedia na Bosanskom – Slobodna enciklopedijaDownload this dictionary
Nauka
Nauka ili znanost (latinski: scientia, sto znaci "znanje") je obimna i opsezna skupina informacija o nekom subjektu, ali se ta rijec posebno koristila za informacije o fizickom univerzumu. Kako se znanje povecavalo, pojedine metode su se dokazale pouzdanije nego neke druge, i danas su naucne metode standard za nauku. To ukljucuje koristenje pazljivog posmatranja, eksperimente, mjerenja, matematiku, i ponavljanje.

Za vise informacija, pogledajte Wikipedia.org...


© Ovaj clanak koristi material sa Wikipedije® i licenciran je po GNU licenca za slobodnu dokumentaciju i po Creative Commons Autorstvo – ShareAlike licenci.
Wikipedia shqipe - enciklopedisë së lirëDownload this dictionary
Shkenctari

© Ky nen përdor materiale nga Wikipedia® dhe është e liçensuar sipas Liçensës GNU për Dokumentim të Lirë dhe sipas Liçensës së Creative Commons Attribution-ShareAlike
Lietuviškoji Vikipedija - laisvoji enciklopedijaDownload this dictionary
Mokslas
Mokslas - objektyviu žiniu apie gamta ir visuomene gavimas (objektyvaus žinojimo pletimas, paneiginejant ankstesnius nepakankamai objektyvius gamtos ir visuomenes modelius arba pleciant, papildant turimas objektyvias, t. y. teoriškai ir eksperimentiškai irodytas žinias), tiriant tikrove. Mokslas yra objektyviu žiniu gavimas, bei, pasak mokslo filosofo K.Popperio, drasus buvusiu teoriju neigimas bei faktu verifikavimas (tikrinimas) bei falsifikavimas (paneigimas atskleidžiant neadekvatuma realybei). Mokslas kaip procesas apima mokslini tyrima ir aprepia visas gyvenimo sritis ir, del to, yra itin išsipletes teoriniu modeliu, objektyviu žiniu, publikaciju, mokslo instituciju bei mokslo darbuotoju atžvilgiu. Jam priskiriamas ir tyrimo rezultatu pateikimas mokslinese publikacijose, visuotinai pripažintu objektyviu žiniu apibendrinimas, ju perdavimas, perteikimas (pvz., destant aukštosiose ir kitose) mokyklose (pvz., studentams ir mokiniams). Kaip objektyvios informacijos dalis mokslas gali buti laikomas visuma kritiškai patikrintu maksimaliai objektyviu žiniu (faktu) apie pasauli. Mokslu, kaip nuolatiniu tyrimu procesu, siekiama gauti (kuo daugiau) objektyviu žiniu, tiksliau pažinti ir suprasti tikrove, sugebeti prognozuoti ateiti bei panaudoti gautas objektyvias ir praktikoje produktyvias žinias technologijose. Moksline tyriamoji veikla transformuoja tai, kas yra nežinoma ir nesuprantama, i tai, kas yra suprantama ir akivaizdu. Produktyviosios mokslo žinios per technologijas itakoja žmonijos civilizacine ir kulturine evoliucijas.

 Noredami gauti daugiau informacijos, žiurekite Wikipedia.org ...


© Šiame straipsnyje yra naudojama medžiaga iš Vikipedijas® GNU Laisvosios dokumentacijos licencija ir pagal Creative Commons Attribution Share-Alike licencija.
English-Frenkisch DictionaryDownload this dictionary
science
n. = wittenschap