sociologija


Wikipedia na Bosanskom – Slobodna enciklopedijaDownload this dictionary
Sociologija
Sociologija je nauka koja izucava drustvo, podrazumijevajuci s tim razlicite oblike drustvenih odnosa, drustvenih interakcija i njihov kulturoloski aspekt. Podrucja kojima se sociologija bavi variraju od analiza obicnih, svakodnevnih kontakata medu anonimnim pojedincima na ulici pa do izucavanja socijalnih interakcija na globalnom nivou. Brojne su oblasti u socioloskoj nauci koje se disciplinarno bave kako i zasto ljudi vode organizirano drustvo, bilo kao individue ili kao clanovi raznih asocijacija, grupa, institucija i slicno. Kao akademska disciplina sociologija se nalazi kao jedna od bransi drustvenih nauka.

Za vise informacija, pogledajte Wikipedia.org...


© Ovaj clanak koristi material sa Wikipedije® i licenciran je po GNU licenca za slobodnu dokumentaciju i po Creative Commons Autorstvo – ShareAlike licenci.
Lietuviškoji Vikipedija - laisvoji enciklopedijaDownload this dictionary
Sociologija
Sociologija (iš lot. socius – kompanionas ir iš graik. λόγος – mokslas) – mokslas, tiriantis ir aprašantis visuomenės struktūrines ir funkcines sąsajas. Tai yra socialinis mokslas, tiriantis ne specifines temas (kaip, pvz., politikos mokslas arba ekonomika), bet siekiantis naudojant sociologinius metodus ištirti socialinį bendruomenių ir visuomenės gyvenimą. Sociologai domisi ir atskirais socialiniais junginiais (pvz., socialinės sistemos, institucijos, grupės ir organizacijos). Jie tiria socialinius dėsnius ir procesus, kurie jungia ir skiria žmones ne tik kaip individus, bet ir kaip asociacijų, grupių ir institutų narius. Sociologijos tyrimo objektas – visuomenės susisluoksniavimas (socialinė stratifikacija), t. y. susiskirstymas į įvairias socialines grupes.

 Norėdami gauti daugiau informacijos, žiūrėkite Wikipedia.org ...


© Šiame straipsnyje yra naudojama medžiaga iš Vikipedijas® GNU Laisvosios dokumentacijos licencija ir pagal Creative Commons Attribution Share-Alike licencija.